Professzori Ünnepség

Az Óbudai Egyetem vezetése kiemelt megbecsüléssel kezeli egyetemi tanárait. Az ő tiszteletükre rendeztek Professzori Ünnepséget augusztus 25-én az egyetem Bécsi úti székhelyén.

A megjelenteket Szakál Anikó, az Óbudai Egyetem Tudományszervezési Irodájának vezetője köszöntötte.

A pulpitusnál Prof. Dr. Gulácsi László tudományos rektorhelyettes, Prof. Dr. Kovács Levente rektor és Dr. Várkonyiné Prof. Dr. Kóczy Annamária az Egyetemi Doktori és Habilitációs Tanács elnöke foglalt helyet.

Prof. Dr. Kovács Levente rektor köszöntőjében örömét fejezte ki, hogy személyes jelenléttel jöhetett létre az ünnepség. Úgy fogalmazott, hogy az egyetem elsődleges értékét elsősorban az egyetemi tanárok, professzorok, Professzor Emeriták és Emeritusok jelentik, akiket az intézmény vezetése kiemelt tisztelettel, megbecsüléssel kezel, ezért is rendezték meg a Professzori Ünnepséget. A rektor beszédében említést tett a modellváltásról is, melynek folyamatos megvalósítása során az eddigieknél nagyobb hangsúlyt kívánnak fektetni az oktatásra és a kutatásra. A rektor a továbbiakban köszönetét fejezte ki a professzorok lojalitásáért, és gratulált az elismerésekhez.

Idén először a professzoroknak, Professzor Emeritáknak és Emeritusoknak a talár mellé emlékérmet is adományoztak.

Az egyetemi tanárok névsora, akik talárt kaptak és emlékéremben részesültek:

Prof. Dr. Barkai László Lajos, Prof. Dr. Ferencz Marcel István, Prof. Dr. Anthony John Gall, Prof. Dr. Goda Tibor János, Prof. Dr. Gulácsi László, Prof. Dr. Györök György, Prof. Dr. Halász Marianna, Prof. Dr. Kádár Péter, Prof. Dr. Kelecsényi Csilla, Prof. Dr. Kiss Gyula Gábor, Prof. Dr. Klein Rudolf, Prof. Dr. Kozlovszky Miklós, Prof. Dr. Lazányi Kornélia, Prof. Dr. Markó Balázs, Prof. Dr. Michelberger Pál, Prof. Dr. Molnár András, Prof. Dr. Péntek Márta, Prof. Dr. Ruszinkó Endre, Prof. Dr. Simon Gyula.

A taláros egyetemi tanárok névsora, akik Óbudai Egyetem Emlékéremben részesültek:

Prof. Dr. Baricz Árpád, Prof. Dr. Cvetityánin Lívia Prof. Dr. Dusza János, Prof. Dr. Kisfaludy Márta, Prof. Dr. Kovács Levente, Prof. Dr. Kristály Sándor, Prof. Dr. Mészáros József, Prof. Dr. Nemcsics Ákos, Prof. Dr. Poganj Tibor, Prof. Dr. Pokorádi László, Prof. Dr. Rajnai Zoltán, Prof. Dr. Réger Mihály, Prof. Dr. Szabolcsi Róbert, Prof. Dr. Szlivka Ferenc, Prof. Dr. Takács István, Dr. Takácsné Prof. Dr. György Katalin, Prof. Dr. Tar József, Dr. Várkonyiné Prof. Dr. Kóczy Annamária, Prof. Dr. Zachár András.

Professor Emeriták és Emeritusok, akik emlékéremben részesültek:

Prof. Dr. Abaffy József, Prof. Dr. Berek Lajos, Prof. Dr. Bitó János, Prof. Dr. Galántai Aurél, Prof. Dr. Horváth László, Prof. Dr. Horváth Zsolt József, Prof. Dr. Hulkó Gábor, Prof. Dr. Juvancz Zoltán, Prof. Dr. Krómer István, Prof. Dr. Nagy Péter Tibor, Recskiné Prof. Dr. Borsa Judit, Prof. Dr. Réti Tamás, Prof. Dr. Rudas Imre, Prof. Dr. Sima Dezső, Prof. Dr. Somló János, Prof. Dr. Szeidl László Tamás, Prof. Dr. Telegdi Lászlóné, Prof. Dr. Tóth Béláné, Prof. Dr. Tóth Mihály.

Frissítve: 2021.12.06.

Legfrissebb cikkek